top of page

Kore Fuarları


Kore Fuarları

Kore fuarları, bilindiği üzere dünyada etki düzeyi en yüksek fuarlardandır. Kore fuarlarına geçmeden önce fuarlar hakkında kısa ve aydınlatıcı bilgi sunmak yerinde olacaktır. Genel olarak fuarlar, mal ve hizmetlerin sergilendiği ve halka tanıtıldığı bir olaydır. Aynı zamanda fuarlar güçlü bir pazarlama aracıdır. Ürün veya hizmetleri, hakkında çok az bilgisi olan veya hiç bilgisi olmayan bir gruba tanıtmak için fiziksel ve/veya sanal platformlar sağlar. Ayrıca işletmeler için mevcut ve potansiyel müşterilerle tanışma fırsatı sunarlar. Fuarlar etkinliği düzenleyen kuruluş için büyük bir yatırımdır. Pazar araştırması, reklam, sipariş alma ve verme hepsi elektronik olarak yapılabilir. Ancak yüz yüze ilişkiler kurmak hala işin önemli bir parçası olduğundan fuarlar bunun için ideal bir fırsat sunar. İnsanlar hala iş yaptıkları insanlarla tanışmaktan, güven oluşturmaktan ve ilişkiler geliştirmekten hoşlanıyorlar. Fuarlar, daha önce ulaşmayı hiç düşünmediğiniz insanlara kendinizi, şirketinizi ve iş fikirlerinizi tanıtmak için mükemmel bir fırsat yaratır.


Bazı işletmeler, ticaret fuarlarını ve sergilerini yalnızca ürün ve hizmetlerinin tanıtımı ve satışı ile ilgili olduğunu düşünür. Ancak fuarlarda öğrenmek için harika fırsatlar da vardır ve bilgili işletmeler de bundan en iyi şekilde yararlanırlar. Fuarlar, rakipleri tanımak ve rekabeti kontrol etmek için harika bir fırsattır. Onlar da mı yapıyor? Daha iyisini yapabilir miyim? Benzeri soruların cevabını da bulmanıza yardımcı olur. Birçok fuar aynı zamanda sektörle ilgili bilgi verici seminerler de sunar. Özellikle düzenli olarak katılıyorsanız ve yıldan yıla karşılaştırma yapabiliyorsanız, bir endüstri ticaret fuarında yer almak ve gayri resmi olarak pazarın nabzını tutmanın harika bir yoludur.


Güney Kore, 20. Yüzyılın sonlarından itibaren fuarcılık alanında önemli gelişmeler kaydetti. Düzenlenen uluslararası fuarlar, Kore'nin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine de önemli katkılar sağladı. Günümüzde Kore, dünyanın en büyük fuar organizatörlerinden biri olarak kabul ediliyor. Başta Seul olmak üzere Busan, Incheon, Daegu, Gwangju, Daejeon, Ulsan, Gyeonggi, Gangwon, Chungcheong ve Jeju'da; teknoloji, ticaret, sanat, kültür, sağlık ve çevre gibi çeşitli konuları kapsayan her yıl ortalama 200 tane fuar organizasyonu yapılıyor. Bu fuarlara ülke dışından yaklaşık 10 bin yabancı firma katılıp en az 1 milyon yabancı ziyaretçi geliyor.


Güney Kore’deki Başlıca Fuar ve Sergi Alanları

Güney Kore’deki başlıca fuar ve sergi alanları; KINTEX (Korea International Exhibition Center), COEX (Convention and Exhibition Center), SONGDO (Songdo Convensia) , BEXCO (Busan Exhibition and Convention Center) ,EXCO (Daegu Exhibition and Convention Center) ve KDC (Kimdaejung Convention Center) ‘dır.


COEX


COEX, Kore'de ve yurtdışında UFI tarafından resmi olarak onaylanmış 11'i dahil olmak üzere 20'den fazla uluslararası yıllık ticaret fuarı düzenleyen Kore'nin en büyük fuar organizatörüdür. Coex, 36.007 m2 sergi alanı ve 460.000 m2 taban alanı ile dört kattan oluşuyor. Dört sergi salonu 9 ayrı alana bölünebilir ve 100 toplantı odası alanı, daha büyük toplantılar veya ziyafetler için veya 7.000 kişiye kadar her türlü etkinlik için daha küçük odalara bölünebiliyor. 30 yılı aşkın birikmiş bina yönetim sistemi ve son teknoloji ekipmanla, ödüllü tesisi Coex, her tür etkinlik için olağanüstü deneyimler sunan bir fuar merkezidir.


COEX’ te fuara katılacak ziyaretçiler için Coex kompleksinin civarında 4 ve 5 yıldızlı bazı otellerin listesi ve fuar alanına mesafeleri aşağıdaki gibidir.


Hotel in 9 Gangnam→500mt.,

InterContinental→300mt.,

Oakwood Premier Coex Center→100mt.,

Hotel Uri→300mt.


KINTEX

KINTEX

KINTEX, 108.000 m2’lik sergi ve fuar alanıyla Kore’deki en büyük sergi merkezidir. Üç Fuar Merkezi ile KİNTEX 178.000 m2 toplam Fuar alanına ev sahipliği yaparak dünyanın en büyük fuar merkezlerinden biri olma yönünde ilerliyor. Asya’daki temsili fuar merkezlerinden biri ve endüstri alışverişi merkezi bir platform olarak ortaya çıkan KINTEX, Kore’yi fuar ve kongre endüstrisinde bir güç merkezi olmasını sağlıyor.

KINTEX Fuar alanına yakın Otellerin listesi aşağıdaki gibidir.


Kintex by K-tree→600mt.,

Sono Calm Goyang Hotel→1000mt.,

Hotel Rich→900mt.,

Hotel Violet→800mt.


BEXCO

BEXCO

BEXCO (Busan Fuar ve Kongre Merkezi), 1995 yılında kuruldu. 1998 yılında temeli atılan BEXCO Center, Seul'deki COEX'ten sonra ülkede yapılan 2. kongre merkezi olarak 2001 yılında tamamlandı. Fuar ve kongre endüstrisi, 2004 yılında bölgesel stratejik endüstrilerden biri olarak belirlendi ve üç yıl içinde Busan, Asya'daki en popüler uluslararası kongre şehirleri sıralamasında beşinci sıraya yükseldi. Şu anda Asya'daki dördüncü en popüler uluslararası kongre şehri olan Busan, uluslararası konferans ve sergilere yönelik talepte gelecekte öngörülen büyümeyi karşılamak için 2006 yılında BEXCO genişleme projesine başladı. 2. sergi ve kongre merkezi ile oditoryum inşaatını içeren proje tamamlandı ve her iki tesis de 1 Haziran 2012 tarihinde resmi olarak halka açıldı.


Busan BEXCO ’da fuara katılacak ziyaretçiler için Otellerin listesi aşağıdaki gibidir.

Haeundae Centum Hotel→350mt.,

Centum Premier Hotel→500mt.,

Busan Centum SuiteHotel→500mt.,

Felix by STX Hotel & Suite→2,1km.


Güney Kore Fuarlarına Türkiye’den katılmak isteyenler için THY, Korean Air ve Asiana Air İstanbul havalimanından Güney Kore’nin Incheon havalimanına haftanın hemen her günü direk uçuşlar sağlamaktadır. Bir diğer alternatif uçuş rotası ise Özbekistan, Etihad, Emirates ve Qatar havayolları ile 1 aktarmalı uçuş ile yine ulaşım sağlanmaktadır.


Kore fuarları, ülkenin önde gelen teknolojik gelişmelerini ve ürünlerini sergilemek için mükemmel bir platform sunuyor. Ayrıca, çok sayıda ünlü markanın da yer aldığı fuarlar, ziyaretçilerin ürünleri incelemelerine ve alışveriş yapmalarına olanak sağlıyor. Kore fuarlarının çok sayıda ziyaretçi çekmesinin diğer bir nedeni de ülkenin kültürel ve tarih mirasının sergileniyor olmasıdır. Siz de Kore fuarlarını ziyaret ettikten sonra arta kalan zamanlarınızda ülkenin zengin kültürel mirasını inceleyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Gyeongbokgung Sarayı, Changgyeong Sarayı, National Museum Of Korea ile Güney Kore’nin Tarihini inceleme şansı bulabilirsiniz. Han nehrinin kıyısındaki 12 parktan Hangang Park ise turistlerin en gözde yerlerinden birisidir. Lotte World dünyanın en büyük tema park alanı olarak turistlerin ve yerel halkın en gözde mekanlarının basında gelir. Günümüzde popülerliği hızla artmakta olan Kore modasını, K-pop ürünlerini ve antikacıları, sanat galerilerini gezerek seyahatinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.


Foresight Trade&Consulting, Kore'de düzenlenen fuarlarda sizlere tek elden fuar döneminde ihtiyacınız olan Korece tercümanlık, otel rezervasyonu, araç kiralama, fuar standı tasarımı, rehberlik vb konularda kalitesine güvenebileceğiniz hizmetleri vermektedir.

Fuar dönemi hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.


*Fuar dönemleri yoğunluktan dolayı en az 1 ay öncesinde irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

*2023 yılı Kore'de düzenlenecek Fuarlar için tıklayınız.

74 görüntüleme
bottom of page