top of page

Kore Cilt Bakım Ürünlerini Keşfedin


Kore Cilt Bakım

Güney Kore denilince ilk akla gelen sektörlerden biri de kozmetik sektörüdür. Kore; kaliteli, cilt dostu, doğal görünen cilt bakım ürünleriyle ün salmıştır. Toplamda 4 binden fazla OEM/ODM (Private Label) ürün üreten fabrikada 22 binden fazla marka üretilmektedir. Kore’de üretilen bu markalar, asya kıtası başta olmak üzere, dünya pazarlarında da büyük ilgiyle karşılanmaktadır.


Kore; kozmetik sektörüne el atana kadar, kozmetiğin insan cildine zarar verdiğine, cildin doğallığını bozduğuna ve uzun vadede cildi daha çabuk yaşlandırdığına inanılırdı desek abartmış olmayız. Kore kozmetiği, cildinize iyi bakmanıza yardımcı olan, doğal, cilt dostu bileşenler içeren formüllere sahiptir. Kore cilt bakım ürünlerinin en önemli faydalarından biri, cilt elastikiyetini artırma ve cildin yaşlanmasını geciktirmesindeki başarısıdır. Kore ürünleri genellikle aloe vera, yeşil çay, bal, salyangoz müsin, kolajen, hyalüronik asit, cica gibi yaşlanma karşıtı, doğal bileşenler içerir, bu da kırışıklıkların görünümünü azaltmaya ve cildinizin daha dolgun ve genç görünmesini sağlamaya yardımcı olur.


Kore Kozmetik ürünleri, K-Beauty olarak bilinmektedir. K-beauty'nin popülaritesindeki hızlı yükseliş sayesinde birçok Koreli makyaj markası işlerini dünyanın farklı bölgelerine genişletmiştir. Dünyanın dört bir yanında insanlar, Güney Kore'de popüler olan, doğal, yumuşak ve zarif görünümlü Kore makyaj ürünlerini ve uygulama yöntemlerini tercih etmektedir.

Kore kozmetiğini dünya çapındaki diğer kozmetik ürünlerden ayıran en önemli noktalardan biri de cildi besleyici olmasıdır. Batıdan gelen makyaj ürünlerinin aksine, K-beauty kozmetikleri, cildinizi besleyen doğadan türetilen cilt bakım bileşenleri ile formüle edilmiştir. K-Beauty cilt bakım ürünleri, cilt tonunu eşitleme, soluk cildi canlandırma, lekeli cildi sert kimyasallar kullanmadan güzel ve parlak bir cilde dönüştürme gücüne sahiptir. Çoğu K-Beauty ürününde bulunan doğal ve bitkisel içerikler, cildinizin doğal dengesini geri kazanmaya yardımcı olur ve içeriğindeki pigmentasyonla doğal bir görünüm kazandırır.

K-Beauty cilt bakım ürünlerinin düzenli kullanımıyla, kalıcı güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Temizleyiciler, nemlendiriciler, maskeler ve serumlar, cilt bakımı rutininizin bir parçası olarak kullanabileceğiniz seçeneklerden sadece birkaçıdır. Tüm bu ürünler, sağlıklı cildin korunmasına yardımcı olan, denenmiş ve test edilmiş malzemeler içerir. Sonuç olarak; K-Beauty ürünleri kadınların makyaj çantasında olmazsa olmaz cilt-bakım ürünleri arasında yerini almıştır.


Kore Cilt Bakımı Batı Cilt Bakımından Nasıl Farklıdır?

Kore cilt bakım ürünleri, batı cilt bakım ürünlerinden birçok noktada önemli ölçüde farklılık göstermektedir. Ürünlerdeki bileşenlerden cilt bakım ürünlerinin içeriğine, formülasyonlara, paketlemeye ve hatta amaçlarına kadar Kore cilt bakımı, batı cilt bakımından birçok yönden farklıdır.


Batılı kozmetik ürünleri, kusurları kapatmak üzere makyaj ve uygulama tekniklerini kullanmaya odaklanma eğilimindeyken, Kore kozmetiğinin arkasında yatan felsefe güzelliğin sağlıklı bir ciltle başlamasıdır. Kore ürünleri, sorunları gizlemek yerine altta yatan sorunların kaynağına gider; cildin beslenmesine ve bakımına odaklanır.


Kore'deki tüketici harcamaları da bu tercihi yansıtıyor ve Koreli kadınların yaklaşık %89'u paralarını renkli kozmetik yerine cilt bakımına harcıyor. Kore makyaj ürünleri cilt sorunlarını onarmaya odaklanma eğilimindedir. Kore ürünleri genellikle cildi daha sağlıklı hale getirmeyi amaçlayan, doğal ihtiyaçlarını gideren bileşenler içerir.


Kore cilt bakımı, cildi yatıştırmaya ve beslemeye odaklanır ve cildin uygun şekilde nemlendirilmesini sağlar. Batı cilt bakımı, cildin önce pul pul dökülüp yerine yeni cildin çıkmasını tetikler ve doğal sürecinin dışında cildi yenilenmeye zorlar. Kore cilt bakımı ise cildimizin ihtiyaç duyduğu besinlerin cilde geri kazandırılmasına, cildin gözenekler aracılığıyla emilim sağlayarak beslenmesine ve doğal yollarla, kendi kendine yenilenmesine odaklanır.


Derin Nemlendirme

Kore kozmetiği

Koreliler hidrasyona çok önem verirler. Cildin “chok chok" (nemli cilde hafifçe vurunca çıkan ses) görünmesini sağlamayı amaçlarlar. Bu pratik bir amaca da hizmet eder. Cilt uygun şekilde nemlendiğinde kırışıklıkların ve ince çizgilerin daha az görünmesini sağlar. Kore güzellik rutininde bu kadar çok nemlendirici ürün çeşidinin olmasının nedeni de budur.


Güneşten Korunma

K-Beauty

Güneşten kaynaklı UV ışınlarının cildin yaşlanmasını hızlandırdığı herkesin kabul ettiği bilimsel bir gerçektir. Özellikle açık tenliler, güneşe karşı daha hassas ve korumasızdır. Güneş ışınları sağlık açısından gerekli olmakla(D vitamini salgılanması vb) birlikte, zararlı ultraviyole ışınları da barındırmaktadır. Güneş kremleri ise UV ışınlarını geri yansıtarak veya kendi içinde emerek cildimize ulaşmasını engeller ve bizleri bu zararlı ışınlardan korur. Koreliler UV korumasını çok ciddiye alırlar. Sadece ultraviyole ışınlardan korunma değil aynı zamanda Kore'lilerin daha açık ten tercihi, cildi olabildiğince açık ve parlak hale getirmek için tasarlanan güzellik ürünlerinde de belirgindir. Kore'de üretilen güneş kremleri, cilt tonunu dengeleyen ve güneş lekelerinden koruyan niasinamid ve glutatyon gibi bileşenler içerirler.


İçerikler ve Formüller

Kore cilt bakımı, yenilikçi teknikler ve doğal malzemeler kullanmaya odaklanmıştır. Binlerce üreticinin onbinlerce markaya üretim yaptığı bir habitatta rekabette öne çıkabilmek fiyat rekabetinden ziyade yeniliklere açık olmakla mümkündür. Kore, bütün üretim sistemini dünyaya ihracat yapabilecek şekilde dizayn etmiştir. Bu sayede uluslararası ürün dolaşımında engel teşkil edecek içerikleri kesinlikle kullanmamaktadır.


Fiyat

Kore kozmetik ürünleri, Kore'de üretim maliyetleri yüksek olmasına rağmen, hem Çin gibi ucuz üretim yapan ülkelerle hem de ülke içerisinde 4000'den fazla üretici arasındaki rekabetten dolayı batılı muadillerinden fiyat açısından daha avantajlı olmakla birlikte kalite standartları açısından dünyanın önde gelen ürünleri arasındadır.


Yenilik

Kore güzellik ürünleri için anahtar kelime inovasyondur. Birbiriyle rekabet eden binlerce üreticinin olduğu Kore gibi bir habitatta yenilik olmadan rekabette öne çıkmak çok da mümkün değildir. Kore'nin batı cilt bakım teknolojisinden 10 yıl önde olduğu sektörde kabul edilen bir gerçektir. Bunun en önemli nedenlerinden birisi de piyasaya yeni cilt bakımı ürünü getirmek söz konusu olduğunda daha az bürokrasinin olmasıdır. Bürokrasinin az olması, Ar-Ge'de yeni çalışmaların daha hızlı bir şekilde yapılmasına imkan sağlar. Aynı zamanda, devlet tarafından sağlanan teşviklerin de firmalar tarafından daha az aşamadan geçilerek hızlı bir şekilde istifade etmesinin önünü açar.


Foresight Trade&Consulting olarak, Kore ve Türkiye'de bulunan profesyonel ekibimizle, 4000'den fazla üreticiye tek elden ulaşarak, kozmetik alanında, kalitesine güvenebileceğiniz, gönül rahatlığıyla pazara sunabileceğiniz ürünler OEM/ODM(Private Label) ürettiyoruz. Tedarik zincirini kısaltıyor, aynı ürünlere daha uygun fiyata, ihtiyacınız olan miktarda, Türkçe ulaşma imkanı sunuyoruz. Kendi markanızda kozmetik ürünleri ürettirmek için bizimle iletişime geçin.

109 görüntüleme
bottom of page