Duyuru ve Haberler

Güney Kore ile ticaret yapan işletmeler için hazırlanmış bu sayfada Korece tercümanlık hizmetleri, Kore fuarları, Kore fuar takvimi, Kore ekonomisi ve daha birçok konuda haber ve duyuruları bulabilirsiniz.

Kore Haberleri

Kore'den Yassı Çelik İthalatına Haksız Rekabet Soruşturması

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı, İthalat Genel Müdürlüğü Damping ve Sübvansiyon Dairesi tarafından Avrupa Birliği ve Güney Kore'den gerçekleştirilen "alaşımlı veya alaşımsız, (plakaj hariç) herhangi bir kaplama işlemine tabi tutulmamış sıcak haddelenmiş yassı çelik" ithalatına yönelik haksız rekabet soruşturması başlatıldı.

Kore Haberleri

Yabancı Ülke Vatandaşlarına Kore'ye Girişte PCR Testi Şartı

8 Ocak 2021 itibariyle Kore'ye girişlerde negatif PCR testi ibrazı zorunlu oluyor.

Kore Haberleri

Güney Kore, Türk Yazılımını Tercih Etti

Türk teknoloji firması IAS, Güney Kore’ye yazılım ihraç etti. Türk mühendisler tarafından geliştirilen kurumsal kaynak planlama yazılımı caniasERP, Türkiye ve globalde 30’dan fazla ülkede firmaların Endüstri 4.0 yolculuğunda duydukları ihtiyaçlara çözüm sunuyor. Teknoloji alanında önde gelen Almanya, Hindistan, İsviçre, ABD, Birleşik Arap Emirliği ve Güney Kore’deki faaliyetleri ile öne çıkan IAS, yurtdışındaki ofisleri ve iş ortakları ile dünyanın her yerine yerli yazılım ihraç ediyor.

 

Kore Fuar Takvimi